Saç bakımında yapılan yanlışlar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:06

Saç bakımında yapılan yanlışlar

Bayanların en doğal süsü olan saçları güzelliklerini tamamlayan en önemli unsurlarıdır. Bayanlar saçlarının güzelliğine çok önem verirler. Bunun içinde sürekli olarak saçları ile alakalı bir şeyler yaparak daha güzel gözükmesi için uğraşırlar. Saç bakımı yapıyım derken yapılan birçok hata ise saça normalinden çok daha fazla zarar vermektedir.

ly2 300x225 Saç bakımında yapılan yanlışlar

Saç Bakımı Hataları:

  • En çok yaptığımız yanlışlardan bir tanesi saçımızı çok sık yıkamamız. Yıkarken de şampuanı saçımıza olması gerekenden çok daha fazla uygulamamız. Bu saça faydadan çok zarar getirmektedir. Unutulmamalıdır ki şampuanda sonuç olarak bir kimyasaldır.
  • En az şampuan kadar hatta ondan çok daha fazla saçımıza saç kremleri zarar verir. İmkanınız varsa evde kendiniz bitkisel kürler yaparak saçınızı nemlendirin ve yumuşatın. Saç kreminden ne kadar uzak durursanız saçınıza o kadar büyük iyilik yaparsınız. Çünkü saçı dökmeyen bir saç kremi henüz üretilmedi. Hepsi saç dökülmesine yol açar.
  • Bayanların sıklıkla kullandığı bryantin, jöle ve sprey bu üçlü saça verilen en büyük zararlardandır. Güzelleşmek adına sürülür. Fakat anlık güzelliğin bedelini daha sonra dökülen saçlarla ödemek zorunda kalırsınız.
  • Saçımıza yaptığımız bir diğer kötülük ise saçımıza sık sık fön çektirmektir. Fön çekilirken saç köklerine kadar saç zorlanır. Hem saçın kırılmasına hem de saçın dökülmesine yol açar.
  • Yine kuaförde yaptırdığımız röfle, perme gibi işlemlerde yoğun kimyasallarla yapıldığı için saça büyük zararlar verir.
  • Saç tararken dikkatli olmalıyız. Saçımıza zarar verecek sert fırçalar yerine daha yumuşak uçlu fırçalarla ve narince saçımızı taramakta fayda olacaktır.
0
pixel Saç bakımında yapılan yanlışlar0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar