Saç Dökülmesi Nedir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:36

Saç Dökülmesi Nedir?

Her insan gün içerisin de belli miktarda saçının döküldüğünü fark etmektedir. Bu aslında gayet doğal bir durumdur. Çünkü her gün belli bir sayının altında dökülen saçlar saç dökülmesi olarak nitelendirilemez.

Bir saçın saç dökülmesi var niteliğine sokulabilmesi için her gün en az 100 telden çok daha fazla saçının dökülmesi gerekmektedir. Günlük 50 – 100 tel saçınızın dökülmesi son derece normal bir durumdur. Sayı bunun çok üzerinde ve her gün düzenli olarak dökülüyorsa işte o zaman saçınızda saç dökülmesi var demektir.

Saç dökülmesi olduğunu tespit ettikten sonra yapmanız gereken tek şey bu saç dökülmesinin önüne nasıl geçebilirim onun çarelerini aramaktır. Öncelikle kesinlikle saçınızın neden döküldüğünü bulmanız gerekmektedir. Birçok faktör saç dökülmesine yol açabilir.

sa%C3%A7 d%C3%B6k%C3%BClmesini engellemek ebru %C5%9Fall%C4%B1 300x203 Saç Dökülmesi Nedir?

Saçınız eğer kullanmış olduğunuz şampuan ve saç kremlerinden dolayı dökülüyorsa bu ürünlerin kullanımını azaltmalı ve farklı ürünlere yönelmelisiniz.

Saçınıza gerekli özeni gösteremiyor ve sık sık yıkayamıyorsanız buda saç köklerinin hava almasının önüne geçer. Saç kökleri hava almadıkları zamanda beslenemezler. Böyle durumlarda da saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalırsınız. Bunu tespit ettiyseniz saçınızı sık sık yıkamaya başlama zamanı gelmiş demektir.

Röfle, perma, jöle, sprey gibi kimyasalların saça sürülmesi de saç dökülmesine yol açar. Böyle durumlarda bu kimyasalları tamamen hayatımızdan uzaklaştırmak imkansız gibidir. O zaman farklı saç bakım kür ve maskeleri ile saçı toparlama ve saçı besleme yoluna gidebilirsiniz.

Bir diğer çok önemli saç dökülmesi faktörü de strestir. Birçok hastalığın müsebbibi olan stres saç dökülmelerinin de en önemli nedenlerinin başında gelir. Stresten birazcık uzaklaşmak saç dökülmenizin önüne geçmede yeterli olacaktır.

0
pixel Saç Dökülmesi Nedir?0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar