Saç Dökülmesi ve Kepek Sorunu için Lavanta Yağı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:45

Saç Dökülmesi ve Kepek Sorunu için Lavanta Yağı

ly1 300x186 Saç Dökülmesi ve Kepek Sorunu için Lavanta YağıKokusu açısından en etkili aromatik yağlar arasında olan lavanta yağı saç derisini tedavi eden ve saçların daha hızlı uzamasında katkısı olan bir yağdır. Vücut üzerindeki rahatlatıcı etkisinin yanında iyileştirici etkileri de olan bu esansiyel yağ bazı bağışıklık sistemi sorunlarından kaynaklanan saç dökülmelerini yavaşlatır ve saç oluşumuna destek olur. Lavanta yağının saç bakımı için direkt kullanılmayıp zeytinyağı gibi taşıyıcı yağlarla inceltilmesi gerekir. Zira diğer esansiyel yağlar gibi bu yağ da güçlüdür ve özellikle hassas ciltlerde tahriş ve kızarıklıklar oluşmasına yol açabilir.

Halk arasında saçkıran olarak bilinen alopesi hastalığı kendini saçlar ve sakal, kaş, kirpik gibi vücut kıllarının, görünür bir belirti olmaksızın dökülmesiyle gösterir. Lavanta yağı bu rahatsızlık sebebiyle saçları dökülen kişilerin yüzde 40 kadarında yeni saçlar çıkmasını sağlayabilmektedir. Bu sonuç lavanta yağının 7 ay boyunca her gün kullanılmasından sonra gerçekleşmiştir. Bunun için kullanılan formül 3’er damla lavanta ve biberiye yağı, 2’şer damla kekik ve sedir ağacı yağı, yarım yemek kaşığı jojoba yağı ve 4 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağından oluşur. Bu yağlar birbirine güzelce karıştırıldıktan sonra karışımın önce saç derisinin üzerinde küçük bir bölgeye sürülmesi ve cildin alerjik bir tepki verip vermediğinin gözlenmesi gerekir. Bir sorun yoksa karışımı her akşam dökülmenin yoğun olduğu bölgelerden başlayarak bütün kafa derinize sürebilirsiniz. Bu sırada parmak uçlarınızla masaj da yapmalısınız. Daha sonra başınıza bir havlu sarıp 5-10 dakika beklemeniz gerekir.

ly2 300x225 Saç Dökülmesi ve Kepek Sorunu için Lavanta YağıSaç derisi üzerinde tedavi edici etkisi olan lavanta yağı saçlardaki kepek sorunu ile mücadelede de kullanılır. Saç derinize birkaç damla lavanta yağı ile masaj yaparak kepeklerin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Doğal yağların saçlarınızda belirgin bir etki yapması için onları en az 6-8 hafta kullanmanız gerekir

0
pixel Saç Dökülmesi ve Kepek Sorunu için Lavanta Yağı0
  
Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar