Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:40

sa%C3%A7 d%C3%B6k%C3%BClmesini %C3%B6nlemenin yollar%C4%B1 300x203 Saç Dökülmesini Önlemenin YollarıSaçlar neden dökülür?dökülen saç geri çıkar mı?Saç dökülmesini engellemenin yolları.Hızlı saç uzatma yolları.dökülmeyi engellemek için yapılması gerekenler

Saç dökülmesinden şikayetçiyseniz sakın kendinizi yalnız hissetmeyin; dünyada, üstelik tam da şu anda pek çok kadın ve erkek bu sorunla nasıl baş edebileceğini düşünüyor. Sağlıksız beslenme, hormonal dengesizlik, kepek vb. kafa derisi sorunları, saçların çok fazla kimyasala maruz bırakılması gibi sebepler yüzünden meydana gelen saç dökülmesi sorunu tahmin edebileceğinizden çok daha fazla insanı rahatsız ediyor.

Saç dökülmesini önlemek için saçlarınızı ıslakken taramaktan kaçınmalısınız zira saç ıslakken güçsüz ve hassas bir durumdadır. Saçlarınızı kuruyken veya hafif nemliyken tarayın. Islak saçların fazla suyunu almak için havlu kullanırken hoyrat hareketler yapmayın. Kullandığınız tarağı zaman zaman temizleyin ve arada bir yenileyin. Saçınıza sıklıkla kimyasal tedaviler uygulamaktan, ütü yapmaktan, çok sıcak fönle kurutup şekillendirmekten kaçının. Yanlış beslenme alışkanlıkları saç dökülmesine sebep olabilir, dengeli beslenmeye dikkat edin. Birçok güzellik uzmanı; doğru şekilde beslenmedikten, almanız gereken vitamin ve mineralleri gıdalar yoluyla almadıktan sonra en pahalı kozmetiklerden bile yeterli sonucu alamayacağınızı söylüyor; bu yüzden işin bu yönünü hafife almayın.

Zeytinyağı, jojoba yağı, susam yağı, Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlarla yapılacak sıcak yağ tedavisi de saç dökülmesini önlemek açısından son derecede etkilidir. Bunun için saç bakımı için tavsiye edilen bir yağı veya yağ karışımını benmari usulü ısıtmanız yeterlidir. Daha sonra parmaklarınızla veya pamuk kullanarak saç derisine yağla masaj yapın, başınızı kapatıp 1 saat bekleyin ve saçlarınızı yıkayıp temizleyin.

0
pixel Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar