Saç ekimi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 01:00

Saç dikimi işlemi aslında tıp açısından biraz yanlış bir cümledir. Tam olarak saç ekimi denilen bu işlem aslında bilindiği gibi bir dikme işlemidir. Ağaç dikme ile eşit mantıkta ancak birbiriyle fazla alakası olmayan sadece bezerlik içermektedir.

Saç ekimi uygulamasında ense kısmından alınan saç kökleri alınarak saçsız olan bölge ekimi için kullanılır. Bu kökler yeterli sıvı ile beslendiğinde ekilen alanda saçlar çıkmaya başlarlar.

Saç kökleri dikilen kısımda dokusal olarak bir problem yoksa net bir biçimde çıkar. Saç kökünde olabilecek genetik sorun olma olasılığı da bulunmaktadır ama bu ihtimal oldukça düşük orandadır. Genel olarak ekilen köklerinin %95 gibi bir oranı sağlıklı bir biçimde çıkar. Saç ekiminde olabilecek hatalar da etkileyici etkenler olarak görebiliriz.

Saç ekimi işlemi saç kökünü dikme ile bitmiş sayılmaz. Toprağa çim dikimi işlemindeki olay gibi saç derisine ekilen saç işleminde de olay aynı hali almaktadır. Saç ekerken, saçın baktığı yön ve bireyin saçlarına tarakla verdiği şekil dikkate alınarak işlem yapılmalıdır. Yönü hesaplamadan rastgele bir saç ekimi yapılmış olursa çıkan saçlar çıkmış olan çime benzemektedir ve biz bu duruma çim adam diyoruz. Bu sebepten dolayı saç ekimi yönü oldukça önemlidir. Ekilen saçlar dediğimiz gibi aynı hizada ve aynı yönde olması gereklidir.

Saç ekimi uygulaması bir estetik işlemidir. Bu uygulama bir rahatsızlığımızdan kurtulmak için yapmıyoruz. Tamamen fiziksel açıdan daha iyi görünebilmek adına yaptırıyoruz. Bu sebepten dolayı estetiğe çok fazla önem vermek ve dikkat etmek işin özüdür.

Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de deneyim ve uzmanlık ön planda yer almaktadır. İşlemi gerçekleştiren ekip ve cerrah bu uygulamayı binlerce kez gerçekleştirmiş olmalı ve her olayı ezbere yapılan bir işlem olarak gerçekleştirebilmelidir. Herkes saç ekimi işlemini yapabilir ama sağlık ve kalite bakımından oldukça fark gösterir.

Dünya üzerinde gün geçtikçe yaygınlaşan saç ekim işlemini İstanbul ili içerisinde ülkemizde görebilmekteyiz. İstanbul saç ekimi konusunda bir çok merkez barındıran bir yer özelliği taşımakla beraber, saç ekim merkezlerinin öncülüğünü yapan bir il olmaktadır.
Saç dökülmeleri uzun yıllar boyunca tedavi edilememişti aynı zamanda saç bakımı, saç analizi gibi konular netlik kazanmamıştı.

Fakat ilerleyen teknoloji ve gelişen ülkeler sayesinde artık sağlıklı saç analizleri, sağlıklı saç ekim işlemleri mümkün ve İstanbul saç ekimi konusunda alanında en başarılı illerden biri. Alanında ki başarıyı bir çok uzman ve ünlü tarafından gösteren İstanbul saç ekim operasyonlarını cerrahi bir işlemle yerine getirerek sağlık konusunda ve işindeki ciddiyeti ile ön plana çıkmaktadır. İstanbul saç ekimi konusunda ülkemizde önemli bir yer tutmaktadır. Bugüne kadar gelişmemiş teknikler ile uygulanan saç ekim işlemi, İstanbul’da profesyoneller ve gelişmiş teknikler eşliğinde uygulanmaktadır. İstanbul saç ekimi konusunda bu yüzden güvenilirliğini göstermiş bir ildir.
İstanbul saç ekimi konusunda çok geniş ve bir çok alternatif çözümü bulunan bir yerdir. Günümüzde İstanbul bir çok saç ekim merkezine, estetik kurumuna aynı zamanda bir çok saç bakım merkezlerine hizmet vermektedir. Bu yüzden biraz düşündürücü olan İstanbul saç ekimi konusu, iyi bir araştırma sonucunda ulaşılabilecek doğru sonuçları bizlere göstermektedir. Saç ekim işlemini İstanbul ili içerisinde yaptıracak bireyler İstanbul ilinde bulunan estetik ve merkezi kurumları detaylıca araştırmalı ve doğru sonuca varmalıdır.

İstanbul ili içerisinde bulunan saç ekim merkezlerinde bulunan bir takım uzmanların çoğunluğunu yurt dışından geldiği ve yurt dışında eğitim aldığı unutulmamalıdır bu yüzden saç ekim merkezi seçimlerinde kaliteli ve sağlıklı merkezler bulunmasına dikkat edilmeli, sağlıklı, güvenilir saç ekim merkezleriyle işbirliği yapılmalıdır. İstanbul saç ekimi merkezlerinde bu yüzden doğru bir karar olarak karışımıza çıkmaktadır. Bilinen en yaygın saç ekim merkezleri İstanbul içerisinde bulunmaktadır ve İstanbul ilinde müşterilerine hizmet sunmaktadır.

0
pixel Saç ekimi0
  

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir