Saç Tipine Göre Besleyici Maske Tarifleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:24

Saç Tipine Göre Besleyici Maske Tarifleri
Gün geçtikçe artan, cilt bakımı ve saç bakımı ürünleri fiyatları, çoğumuzu değişik alternatifler üretmeye yönlendiriyor. Bu alternatiflerden en tercih edileni ise, evlerde , hem ucuz, hem de doğal malzemelerle hazırlanan bakım ürünleri. Özellikle saç bakımında kadınlarımızın tercih ettiği ev yapımı doğal saç maskelerinden bahsediyoruz. Evde hazırlanan bu ürünlerle, büyük paralar ödeyerek aldığımız, hazır kozmetik ürünlerinden alınan sonuçlar pek faklı değil. Üstelik, her evde bulunan, doğal ve organik malzemelerle hazırlandığından, kimyasal etkisi de olmayan bu ürünlerin maliyetleri de hazır kozmetik ürünlerine göre kat kat daha ucuz.

Kuru Saçlar İçin Etkili Kayısı Yağı Maskesi
Kuru saçların bakımı, beslenmesi için kullanılan en etkili malzemelerden biri olan kayısı yağının, saçlar üzerinde mucizevi bir etkisi olduğu bilindiğinden, bu yağ her zaman kuru saç bakımı için tek başına kullanılacağı gibi, yumurta sarısı , bal ve zeytinyağı katılarak hazırlanan bir maske biçiminde de kullanılabilir. Saçlara ve saç derisine, tüm bölgelere nüfuz edecek şekilde, yoğun bir masajla birlikte uygulanan bu maske, yarım saat kadar beklendikten sonra, iyice durlanarak, saç tipine uygun, besleyici yumuşatıcı bir şampuanla yıkanır.

argan ya%C4%9F%C4%B1 300x260 Saç Tipine Göre Besleyici Maske Tarifleri
Ünlülerin Tercihi        Argan Yağı


Kuru ve bakımsız görünen saçların bakımında, yıllar öncesinden beri kullanılan, zaman zaman ünlü film artistlerinin de kullandığını söyledikleri argan yağı, cilt bakımı gibi , saç bakımında da vazgeçilemez bir besleyici ve canlandırıcıdır. Argan yağına bir miktar sa saf zeytin yağı ve yumurta sarısı eklenerek hazırlanacak saç maskesi, kuru saçların canlanmasını, yumuşacık bir hal almasını sağlayacak.
  Yağlı Saçlar İçin Lavanta Tazeliği
Saçlarınız yağlıysa, bir tutam lavanta, bir tutam nane ve biberiyeyi , kaynamış suyla demşeyip bir süre beklettikten sonra, banyo sonrası , saçlarınıA iyice yedirerek uygulayın .Durulamayın.

0
pixel Saç Tipine Göre Besleyici Maske Tarifleri0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar