Saç Tipine Göre Saç Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:43

Saç Tipine Göre Saç Bakımı

sac bakim maskesi Saç Tipine Göre Saç BakımıHer kişi de farklı saç tipi vardır aynı herkesin farklı cilt tipi olduğu gibi, yani her saç kremini,saç maskesini veya şampuanı her saça uygulayamayız.Öncelikle saç tipinizi belirlemeniz gerekiyor.

 

 

Kuru saçlar için saç bakımı

Kuru ve kolay kırılan saçlara bakım uygulamanın en etkili yöntemi doğal olarak yağlanmasını beklemektir. Fakat oldukç aktif bir yaşantınız var ise doğal yağlanmayı beklemek yerine bakım kürleri ve yağ aromalarından da faydalanabilirsiniz. Bitkisel kür olarak satılan karışık saç bakım yağları saçınızda bekletilerek dıştan beslenmesini sağlar. Argan yağı bu tipteki saçlar için oldukça kullanımı kolay ve etkilidir. Argan yağını dilerseniz saçı şekillendirmek ve fön sonrası korumak amacı ile de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir iki damla argan yağını saça dağıtarak sürmeniz yeterli olur, fazla sürüldüğü taktirde saçın yağlı görünmesine neden olacaktır.

Yağlı saçlar için saç bakımı

Saçın aşırı yağlı oluşunun en büyük sebebi gereğinden fazla sebum üretilmesidir. Bunu engellemek için gün aşırı saçı şampuan ile yıkamak aslında daha fazla sebum üretilmesini ve yağlı saçın arkasından kepek sorununun da doğmasına neden olur. Saçı sıcak su ile yıkamakta bu durumu tetiklemektedir. Peki ne yapılmalı? Öncelikle doğal sabun ve şampuanlar ile saçı yıkamalısınız hatta saçın yağını sadece ılık su ile akıtmak sebum üretiminin artmasını engelleyerek saç derisinin rahatlamasına neden olacaktır. Saç yağlı ike saç maşası, düzleştirici gibi aşırı ısı veren saç şekillendiricileri kullanmak saça oldukça zarar vermektedir. Doğal bakım kürleri ile bu problemi rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

0
pixel Saç Tipine Göre Saç Bakımı0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar