Saçlar Neden Beyazlar?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:41

Saçlar Neden Beyazlar?

beyaz sa%C3%A7 Saçlar Neden Beyazlar?İlerleyen yaşlarda saçlarımızda ortaya çıkan beyazlama sorunu,son dönemlerde daha  genç yaşlarda karşımıza çıkmaktadır. Genetik faktörlerin büyük etkisi yanında stres,sigara, sigara dumanı, çevresel kirlilik, B vitamini eksikliği,şok ve travma,zararlı UV ışınları saçların genç yaşta beyazlamasına sebep olmaktadır.

Saçlarımızın beyazlaştıkça verdiği yaşlanma duygusuna karşı saç boyaları ile bir çözüm aranmaktadır. Oysa, saç boyalarının içerisinde bulunan kimyasal bileşiklerin vücudumuza çok büyük zarar verdiği kanıtlanmıştır.

Saçlarımızın beyazlamasına ve dökülmesine karşı geleneksel yöntemler hâlâ kullanılmaktadır. Saçlara renk veren bitki ve bitki yağları bu anlamda önemlidir.

Saçlarımıza ve tenimize renk veren pigmentlerdir. Bunlar vücudumuzda bulunan melanositlerin hücrelerimizde melanin üretmesiyle oluşur.

Bu üretim etkinliği kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Vücutlarında melanin üretimi yüksek olan ve dolayısıyla pigment oranı yüksek kişilerin ten renkleri esmer olmaktadır. Saçlarımız için de bu denklem geçerlidir.

Melanositler, yetersiz beslenme, stres veya dışarıdan gelen kötü faktörler sonucu pigment üretimine son verebilirler. Pigment azaldığından saçlar beyaz ile gri arasında bir renk alır.

Saç beyazlamasını yavaşlatan bitkisel tarifler;

Tarif 1:http://ciltsacbakimi.com/sac-beyazlamasini-durduran-serum.html

Tarif 2:http://ciltsacbakimi.com/beyazlayan-saclari-kendi-rengine-dondurme.html

0
pixel Saçlar Neden Beyazlar?0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar