Saçlarınızı Koruyacak Özel Bakım Maskeleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:59

SAÇLARINIZI KORUYACAK ÖZEL BAKIM MASKELERİ

Doğal ve parlak görünümlü bir saç pek çok kadının hayal ettiği şeylerden bir tanesidir. Ancak hava kirliliği, saç boyaları, ağır ve uzun süre etki eden saç işlemleri saçların zamanla yıpranmasına hatta dökülmesine yol açabilmektedir. Bu amaçla hazırlanan saç bakım kürleri ya da maskeler ile saçlarınızın onarımını sağlayabilirsiniz.

Saç maskesi olarak kullanabileceğiniz bakım malzemelerini tercih edebilirsiniz. sunulan ürünler içinde saçlarınıza ve saç sorunlarınıza en uygun ürünleri bulabilir ve düzenli kullanım ile istediğiniz doğal ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Ancak saçlarınız için kullanabileceğiniz evde yapılan maskeler de son derece faydalı olabilmektedir. Her saç sorunu için farklı uygulamaların yer aldığı bu maske çeşitleri evde bulunan malzemeler ile yapıldığı için bütçeniz açısından da olumlu etkilere sahip bulunmaktadır.

Evde uygulayabileceğiniz saçlarınızı koruyacak özel maskeler:

Parlak saçlar için portakal kullanabilirsiniz. Saçlarınızdaki fazla yağın alınmasına da yardımcı olan portakalın suyuna biraz bal ekleyerek saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Muz ve birkaç damla badem yağını karıştırdığınızda da yıpranmış saçlar için kullanabileceğiniz bir maske elde etmiş olursunuz.

Saçlarınız için genel bakım maskelerini kullanmak isterseniz bitkilerle hazırlayabileceğiniz bakım uygulamalarını kullanabilirsiniz. Daha çok yağlı ve solmuş saçlar için uygulanabilecek olan bakım kürüne biberiye, ısırgan, dulavrat otu, mürver çiçeği gibi bitkileri katarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Zeytinyağı da saç bakımı için son derece önemli olan materyallerden bir tanesidir. Saç diplerine masaj yaparak uygulayabileceğiniz zeytinyağının ardından iyice durulamanız gerekmektedir.

0
pixel Saçlarınızı Koruyacak Özel Bakım Maskeleri0
  
Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar