Saçtaki Kepeklere Çözüm

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:30

  Saçtaki Kepeklere Çözüm

 

Saçlardaki en büyük sorunların başında gelen saç kepeklenmesi sorunu oldukça kötü bir görüntüye sebebiyet vermektedir. Üstelik kepeklenme sorunu yalnızca görüntü olarak değil aynı zamanda kaşıntıya neden olması ile de insanları rahatsız ettiği bilinen bir gerçektir.

 

Birçok kişinin bildiğinin aksine kepek sorunu kalıcı değildir ve saçlara dikkatli bir şekilde bakım yapıldığı takdirde var olan bu sorun kısa süreler içerisinde ortadan kaldırılabilmektedir. Ancak çeşitli rahatsızlıklardan ötürü meydana gelmiş olan sorunların çözümü çok daha ciddidir.

 

Kepek oluşmasını engellemek için yapılması gereken şeylerin başında, saç derisinin temiz tutulması geliyor. Çünkü kirli bir saç derisi nefes alamaz ve bunun sonrasında da saçlarda kepek oluşumu meydana gelir. Bunu engellemek adına saçlar durulanırken suyun içerisine az miktarda elma sirkesi eklenebilir.

 

Pek çok insanın düşünmediği şeylerden bir diğeri ise, sağlıksız beslenmenin kepek oluşumuna sebep olduğu gerçeğidir. Çünkü insanlar ne kadar sağlıksız beslenirse vücut içerisinde de bir o kadar sorunlar meydana gelir. Bunun ortadan kalkması için insanlar dengeli bir şekilde beslenmelidir. Bol sebze ve meyve tüketmek bir süre sonra saç derisinin kendini toparlamasına yardımcı olacaktır.

Sa%C3%A7taki Kepeklenmeye %C3%87%C3%B6z%C3%BCm 300x128 Saçtaki Kepeklere Çözüm

Sağlıklı bir saç derisine sahip olan insanların, kepek diye bir sorunları olmaz. Bunun için saçların her gün temiz bir fırça ile taranması gerekiyor. Saçların fırça ile taranması bir taraftan saç derisindeki kan dolaşımını düzenlerken diğer bir taraftan da derideki kepekleri atacaktır. Saçlar fırça ile taranırken baş öne doğru eğilmeli ve enseden başlayarak öne doğru taranmalıdır. Böylece saçlardaki kepek sorunu da bu basit fiziksel uygulama ile kısmen de olsa ortadan kalkmış olacaktır.

0
pixel Saçtaki Kepeklere Çözüm0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar