Salatalık maskesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:40

Yüz ve boyun bölgesine uygulanabilen maskelerden olan salatalık maskesi, cildin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayan bir cilt maskesidir. Bitkisel maskeler kapsamında olan salatalık maskesi, cilt için çok faydalı olan ve cilt yüzeyinin her zaman taze gözükmesini sağlayan maskedir. Salatalık maskesi ile sağlıklı, taze ve canlı bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Salatalık maskesi bitkisel ve şifalı bir cilt maskesidir. Salatalık maskesinin etkisini artırmak için çuha çiçeği ve pirinç unu ile karıştırılarak hazırlanması gerekmektedir. Salatalık maskesinin nasıl hazırlanacağını aşağıda detaylarıyla açıkladık. Salatalık maskesi nasıl hazırlanır, salatalık maskesinin uygulanması, cilde salatalık maskesi ile bakım ve cilt güzelliği için salatalık maskesi konuları yazımızın içeriğinde bulunmaktadır.

Salatalık maskesi tarifi

Malzemeler:

Taze salatalık

Çuha çiçeği

Pirinç unu

Elma suyu

Saf zeytinyağı

Hazırlanması ve Uygulanması:

1 adet taze salatalık ikiye bölünerek yarısının kabukları soyulur. Kurutulmuş çuha çiçeğinden iki tutam alınarak toz haline gelinceye kadar dövülür. Salatalık ve çuha çiçeği tozunun üzerine bir fincan pirinç unu eklenerek 10 dakika ateşte pişirilir. Bu karışım bulamaç haline gelene kadar ezilir. Hazırlanan bulamaca yarım fincan elma suyu, bir çorba kaşığı saf zeytinyağı ilave edilerek krem haline gelene kadar karıştırılır.

Salatalık maskesi, yüz ve boyun bölgesine sürülerek cilt üzerinde yarım saat bekletilir. Süre bitiminde ılık su ile cilt üzerinden arındırılır. Ardından maske uygulanan bölgelere gül suyu sürülerek maskenin uygulamasına son verilir.

6c424 cilt maskesi p 89EKCgBk8MZdE Salatalık maskesi

0
pixel Salatalık maskesi0
  
Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar