Sigarayı Bırakmanın Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:01

ccebd cilt maskesi sifali bitkiler Sigarayı Bırakmanın Yolları

Sigarayı bırakmanın yolları şifalı bitkilerin yararlarından geçmektedir. Sigarayı bırakmak istiyorum ancak bir türlü bırakamıyorum diyenler için mükemmel etki gösteren şifalı bitkilerin hangileri olduğunu aşağıda belirtiyoruz. Sigarayı bırakmak için bitkisel formül arıyorsanız veya hangi bitkilerin sigarayı bıraktırdığını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Sigarayı bırakmanın yolları nelerdir? Sigarayı bırakmak mümkün mü? Sigarayı bıraktıran şifalı bitkiler hangileridir aşağıda açıkladık.

Sigarayı bırakmanın en kolay yolları

Eğir otu bitkisinin birçok faydalarından birisi de sigara bıraktırmaya vesile olması. Eğir otunun kurutulan kökünün düzenli olarak çiğnenmesi halinde tiryakinin sigarayı bırakmasına yardımcı oluyor. İştah açıcı, mide ve bağırsak gazlarını giderici, ateş düşürücü, dişetlerini kuvvetlendirici, sinirleri yatıştırıcı etkisi olan Eğir otunun kökünün kurutulduktan sonra çiğnenmesi halinde, sigara alışkanlığına son veriyor. 1550’li yıllarda Türkiye’den Avrupa’ya tıbbi bitki olarak götürüldüğünden Avrupa’ya yayılan, Anadolu’da ise Sapanca, Yeniçağa ve Beyşehir göllerinin kenarlarında yetişen Eğir Otu, Eğir Kökü, Hazambel, Azakeyeri, Bataklıksüseni, Yel Otu olarak da bilinir. Meyveleri, yeşilimsi, çiçekleri siyahımsı olan mayhoş bir tad veren Eğir otunun iştah açıcı, mide ve bağırsak gazlarını giderici, idrar ve âdet söktürücü, ateş düşürücü, dişetlerini kuvvetlendirici, ağrıları dindirici ve sinirleri yatıştırıcı etkisi bulunuyor. Sarılık ve Gut hastalığı (Nikris) ile çocuklardaki tahıl alerjilerinde faydalı olan Eğir otu kökü kurutulduktan sonra yavaş yavaş çiğnenmesi halinde sigara alışkanlığına son veriyor.

Eğir otu bitkisinin şifalarından biri olan sigarayı bıraktırmasının etkisini görmek isteyenler hemen bir aktara gidip eğir otu bitkisini almalı ve kullanarak sigarayı bırakmanın etkilerin hemen hissetmelidir.

ccebd cilt maskesi p 89EKCgBk8MZdE Sigarayı Bırakmanın Yolları

0
pixel Sigarayı Bırakmanın Yolları0
  
Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar