Sivilceler için Doğal Çözüm Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:08

s Sivilceler için Doğal Çözüm ÖnerileriCildinizde sivilcelerden dolayı tahrip olmuş bölümler, kızarıklıklar varsa sivilce izleri üzerinde oldukça etkili olan şu tarifi deneyin: 1 yumurtanın beyazıyla 1 kaşık sütü köpükleninceye kadar çırpın, karışımı cildinize uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Maskeyi yüzünüzden ılık suyla temizleyin, sonra da yüzünüzü soğuk suyla yıkayarak gözeneklerin kapanmasını destekleyin. Sonuç alana kadar haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Etkili bir doğal sivilce maskesi hazırlamak istiyorsanız şu tarifi deneyin: Çeyrek su bardağı taze çileği aynı miktarda ekşi krema veya aromasız yoğurtla karıştırın. Her ikisinin ısısı da oda sıcaklığı civarında olmalı. Malzemelerinizi blender veya çatal yardımıyla püre haline getirin ve yüzünüzün tamamına uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

s1 Sivilceler için Doğal Çözüm ÖnerileriBir başka sivilce giderici maske için 1 tatlı kaşığı kuru mayayı öğütülmüş bir aspirin ve 1 çay kaşığı oksijenli suyla karıştırın. 1 hafta boyunca her gün hazırlanması gereken bu maskeyi sivilceli bölgelerinize sürün, yarım saat bekletin ve yıkayın.

Doğal sivilce maskeleri listemizde şimdi de bir killi maske tarifi var. Bu maske için birer çay kaşığı doğal kille kayısı yağına ve 2 yemek kaşığı elma sirkesine ihtiyacınız olacak. Malzemeleri cam bir kasede karıştırıp akışkan bir kıvam almalarını sağlayın. Daha sonra yüzünüzde sivilce çıkan veya sivilce lekelerinin bulunduğu kısımlara sürün, nemli bir tülbentle örtüp 20 dakika civarında bekleyin. Ardından yüzünü yıkatın.

s2 Sivilceler için Doğal Çözüm ÖnerileriBaşka bir doğal sivilce maskesi i tarifi de şöyle: Birer kahve fincanı maden suyuyla doğal elma sirkesini karıştırın, sivilceleriniz geçene kadar her gün sabahları ve akşamları pamukla üstlerine sürün. Yüzünüzü yıkamadan önce en az yarım saat beklemelisiniz. Elma sirkesinin asetik asit içermemesi de çok önemli.

0
pixel Sivilceler için Doğal Çözüm Önerileri0
  
Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar