Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:53

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

svk 288x300 Sivilcelerden Kurtulmanın YollarıSivilceler bazen gerçekten can sıkacak çokluğa ulaşır ve sorun oluşturur, bazen de birkaç sivilceyi gereğinden fazla dert ederiz. Kimi insanların cildi sivilce oluşumu için daha müsaittir, yanlış beslenme alışkanlıkları sorunu körükleyebilir, genetik etkenler veya başka sebepler söz konusu olabilir. Birçok insanın ergenlik dönemi akne sorunu ile mücadele ederek geçer. Her koşulda insanlar görünümlerini bozan, aynaya baktıklarında canlarını sıkan sivilcelerden kurtulmak isterler.

Enfeksiyon oluşumuna ve sivilcelerin fazlalaşmasına yol açabileceğinden sivilceleri sıkmak asla tavsiye edilmez fakat birçok insan dayanamayıp bunu yapar. Siz de bu kişiler arasında arasındaysanız ve ille de sivilcelerinizi sıkacaksanız bunu bir buhar banyosu sonrasında ve ellerinizle tırnaklarınız son derecede temiz bir haldeyken yapmalısınız. Buhar banyoları gözenekleri sıkılaştırarak cildin sivilce oluşturmaya olan eğilimini azaltmak açısından da faydalıdır.

Sivilcelerle mücadele etmek için hazır ürünler alabileceğiniz gibi evde pratik cilt bakımı maskeleri de hazırlayabilirsiniz. Örneğin 1 kaşık limon suyuyla 1 kaşık tarçından oluşan karışımı sivilcelerinize sürüp kuruduktan sonra yıkayabilirsiniz. İkiye kesilmiş bir dilim sarımsağın iç kısmını sivilcenizin tam üzerine sürmeyi alışkanlık haline getirirseniz bir süre sonra sivilceniz ortadan kaybolabilir. Sıklıkla yaptığınız takdirde mükemmel çözüm alacağınız bir yöntem de eşit miktarlarda limon suyuyla gül suyunu karıştırıp sorunlu bölgelere sürmektir.

svk1 Sivilcelerden Kurtulmanın YollarıSivilcelerden kurtulmak istiyorsanız E vitamini almalı, bolca su içmeli, fındık ve çekirdekten uzak durmalı, çay veya kahve yerine adaçayı içmelisiniz. Sağlıklı beslenmek, yeterince sebze ve meyve tüketmek de sivilcelerin sizden uzak durmasını sağlayacak tutumlar arasındadır. Devamlı olarak makyaj yapıyorsanız haftada 1-2 gün yapmamaya çalışın. Aşırı stresli dönemlerde sivilce sorunu tavan yapabilir, böyle zamanlarda mümkünse stres seviyenizi düşürmelisiniz.

0
pixel Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları0
  
Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar