Sivilceleri Azaltmak İçin Öneriler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:59

SİVİLCELERİ AZALTMAK İÇİN ÖNERİLER

sa1 Sivilceleri Azaltmak İçin Öneriler  Ciltteki yağ bezlerinin iltihaplanması sonucunda oluşan sivilceler ergenlik başta olmak üzere hayatın farklı dönemlerinde sıkıntı yaratabilir. Kalıcı izler oluşmasına ve iltihaplanın artmasına yol açabileceği için sivilceleri sıkmak doğru değildir. Fakat bazen bunu yapma arzusu dayanılmaz bir hal alabilir. Bu durumda, önce el ve tırnaklarınızı iyice temizledikten sonra kaynar suyun içine papatya, nane, aynısefa ve veya civanperçemi gibi kuru otlar ekleyerek buhar banyosu yapmalısınız. Bundan sonra özellikle inatçı siyah noktaları sıkabilirsiniz. El ve tırnaklarınız yeterinde temiz olmazsa sivilceleri azaltmak isterken yüzünüzde çıbanlar oluşmasına sebep olabilirsiniz.

Sivilce oluşumunun başlangıcında bir dermatolog ile görüşerek sivilcelerin çoğalmasını erken safhada durdurmak mümkündür. Bazı bitkisel bakım yöntemleri de sivilcelerden kurtulmak için işinize yarayabilir. Aloe vera suyu bu konuda etkilidir; bu suyu düzenli olarak sorunlu bölgelere uygulayabilirsiniz. Sivilcelere karşı uygulayabileceğiniz bir karışım için yarım su bardağı limon kolonyası ve bir avuç adaçayına ihtiyacınız olacak. Bu 2 malzemeyi karıştırıp 2 gün bekletin ve bir parça pamuğa dökerek her gün sivilcelerinizin üzerine uygulayın. Bir süre sonra kurumaya başladıklarını göreceksiniz. Buz da akne tedavisi için etkili bir maddedir. Birkaç buz parçasını temiz bir el havlusuyla sarıp her gün 10-15 dakika boyunca sivilcelerinize kompres yapın. Buz gözenekleri küçültecek ve deri iltihabının azalmasına yardımcı olacaktır.

sa 300x225 Sivilceleri Azaltmak İçin Öneriler Sivilceleri azaltmak için uygulanabilecek etkin bir yöntem de yarım limonun suyuyla 1 yumurtanın beyazını çırpmak ve yüzünüze sürüp yarım saat beklemektir. Bunu 1 hafta boyunca yaptığınızda oluşturduğu olumlu değişikliği fark edeceksiniz. Sivilcelerinizi sıkmaktan ve onlarla oynamaktan kaçınmalı, farkında olmadan temas etme veya oynama ihtimaline karşı ellerinizi sürekli temiz tutmalısınız.

0
pixel Sivilceleri Azaltmak İçin Öneriler0
  
Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar