Sivilceyi Geçiren Doğal Yöntemler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:55

Sivilce, özellikle ergenlik döneminin korkulu rüyaları arasında yer almaktadır. Yağlı cilde sahip olan insanlar ise sadece ergenlikte değil sonraki dönemlerde de bu sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Görsel ve psikolojik açıdan önemli bir sorun olan sivilcelerden evde uygulayacağınız yöntemlerle kurtulmanız mümkündür.

Bal ve Tarçın Maskesi

Bal ve tarçının birleşimiyle elde edilen maske sivilceler için etkili bir çözüm sunmaktadır. 2 yemek kaşığı balı 1 çay kaşığı tarçın ile karıştırarak elde edeceğiniz karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Bu karışım 30 dakika kadar cildinizde kaldıktan sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu karışımı düzenli uygulamanız önerilmektedir.

s1 Sivilceyi Geçiren Doğal Yöntemler

Karbonat Maskesi

Karbonat, cildi güzelleştiren son derece etkili bir maddedir. Karbonat ile suyu macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bu macunu dairesel hareketlerle yüzünüze iyice yedirin ve 15 dakikanın ardından ılık suyla cildinizi temizleyin. Bu maske cilde güzel görünüm kazandırmakta ve cilt atıklarının hızla uzaklaşmasını sağlamaktadır.

Sivilceye karşı limon suyunu yüzünüze sürmek, elma sirkesini pamuk yardımıyla cildinize uygulamak gibi yöntemlerde uygulanabilir. Yine de en önemli nokta cildinizi temiz tutmanız ve dengeli beslenmenizdir.

+2
pixel Sivilceyi Geçiren Doğal Yöntemler0
  
Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar