Siyah Noktalardan Kurtulun

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:59

Siyah Nokta Belası…!

Siyah noktalar özellikle yüz bölgesinde çıkmaya başlayınca bizleri rahatsız etmeye başlar.Bir kaç tanesine önem vermememizle beraber sayıları arttıkça önlem almanın zamanı gelmiş demektir..

Siyah noktalar yapı itibari ile biraz serttir ve sıkılınca yerini küçücük deliklere bırakır buda yüzümüzde görmek istemediğimiz bir durumdur.Kısacası siyah noktaları mümkün olduğu kadar sıkmamaya özen göstermeliyiz…Peki neler mi? yapmalıyız..

ev yap%C4%B1m%C4%B1 siyah nokta band%C4%B1 272x300 Siyah Noktalardan Kurtulun

Aklımıza ilk gelen Peeling Maskesi uygulamaktır.

Siyah noktaların oluşumunu engellemenin ya da yavaşlatmanın yolu, temizliktir. Siyah noktaların temizliği için özel olarak hazırlanmış peelingler her sabah ve akşam ılık suyla uygulanmalıdır. Bu peelingler basitçe evde de yapılabilir.

Evde yapabieceğiniz tüm cilt tipleri için bir peeling siyah noktalar için maske tarifi şu şekildedir:

Siyah nokta için yoğurt maskesi: Bir kaşık yoğurtla birkaç damla limonu karıştırarak maskeyi yüzünüze uygulayınız. 10-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayınız.

Siyah noktalar için buhar banyosu
Haftada bir kez yüzünüzde gözeneklerin nefes almasına yardımcı olmak ve peeling uygularken siyah nokta oluşturan tıkanıklıkların kolayca açılmasını sağlamak için  kaynattığınız suyun buharına yüzünüzü tutarak, buhar banyosu yapınız. Buhar banyosunun ardından cilt tipinize uygun temizleme ürününü ya da ya da yukarıda tarifini verdiğimiz peeling maskesini uygulayarak, cildinizi temizleyiniz.

Siyah nokta oluşumunu azaltmak için cilt temizliğini düzenli olarak yapmanız ve yüzünüzdeki siyah noktalar, akneler ya da sivilcelerle asla oynamamanız gerekir.

Ciltsacbakimi.com olarak en dikkat etmeniz gereken nokta cilt temizliğidir.

0
pixel Siyah Noktalardan Kurtulun0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar