Siyah Saçlı Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:30

Siyah Saçlı Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

sm1 Siyah Saçlı Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?Saçlarınız siyah ve teniniz de esmerse güzel görünmek için öncelikle iyi bir göz makyajı yapmaya önem vermelisiniz. Dumanlı veya buğulu göz makyajı olarak bilinen makyaj stili siyah saçlı kadınlar için uygun bir stildir. Bu makyajı uygulamak için siyah, metalik gümüş ve gri tonunda farlara ihtiyacınız olacak. Yeşil gözleriniz varsa siyah yerine mor renkli far da kullanabilirsiniz. Dumanlı göz makyajı için sırasıyla gümüş, gri ve siyah renkli farları göz kapağınızın ortasından göz kenarına doğru uygulamalı; bu sırada renkleri birbiri içinde dağıtmaya dikkat etmelisiniz. Bu makyajı uyguladıktan sonra gözlerinizde oluşan gizemli ve çekici havanın etkisini azaltmamak için ruj ve allık olarak uçuk pembe tonlarını tercih etmeniz gerekir.

Saçlarınız siyahsa gözler ve göz çevresinde aydınlık bir hava oluşturmalısınız. Bronz, metalik renkler, koyu kahve ve toprak tonları gözlerinizde çok güzel durur. Gözleri kahverengi olan siyah saçlı kadınlar kahve, yeşil, mavi gül pembesi ve mor tonlarını gündüz makyajı için de, gece makyajında da kullanabilirler. Vurgulu bir görünümü olması istenen noktalarda siyah ve gri renklerini kullanmak da siyah saçlılara yakışır. Koyu mor gece makyajı için çok isabetli bir seçim olur. Göz kalemi olarak gri renkli hafif simli kalemler ışıltılı bir görünüm kazandırır. Allık olarak şeftali rengi, ruj olarak ise pastel renkler uygundur. Saçları siyah ve cildi soluk esmer tonunda olan kadınlar yüz hatlarını belirginleştirmek için toprak tonlarını kullanmalıdır.

Siyah saçlarınızın üzerinde altın veya kırmızı tonunda parıltılar ya da kül rengi varsa, aynı zamanda esmer tenli ve kahverengi/ela gözlüyseniz göz kalemi ve rimel için siyah rengi tercih etmelisiniz. Bu şartlar altında ruj renginiz koyu kahverengi veya bordo, allığınız da koyu pembe tonlarında olmalıdır.

0
pixel Siyah Saçlı Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar