Taze limon suyunun faydaları Nelerdir

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:38

C vitamini açısından çok zengin olan limon, aynı zamanda bağışıklık ve sindirim sistemlerinin düzenli çalışmasına, vücudun kanserle savaşmasına ve yaraların çabuk iyileşmesine de yardımcı. Limon suyu sadece sağlık için değil, evlerde dezenfekte ve temizlik amaçlı da kullanılıyor.

Limon suyunun belli başlı faydaları şunlar:

PH Alkalin durumu – kronik hastalıklarla savaşmak için vücuttaki alkalin dengesini korumak çok önemli. Limon asit içermesine rağmen, tüketildiğinde vücudun alkalize olmasına yardımcı oluyor.

Kanı temizliyor – limon suyu vücudun kandaki toksinleri temizlemesine yardımcı oluyor.

Kan şekerini dengeliyor – limon suyu içerisinde bulunan asit, besinlerin kan şekeriniz üzerindeki etkilerini hafifletiyor.

Detoks – taze limon suyu böbrekleri ve sindirim sistemini temizliyor. Vücudun toksinleri atmasına yardımcı oluyor.

Kemik erimesi – Limon suyunun içinde bulunan C vitamini vücudun kalsiyumu absorbe etmesine ve dolayısı ile kemik erimesi ile savaşmaya yardımcı oluyor.

İki yemek kaşığı taze sıkılmıs limon suyu, suyla karıştırılarak hamilelikte içildiğinde, bebegin kemik gelişimine yardımcı oluyor.

Uykusuzluk – limon suyu daha iyi uyumanızı sağlıyor.

Beynin ve sinirlerin besini – limon suyunun içinde bulunan potasyum, beyne ve sinir hücrelerine yardımcı oluyor. Konsantrasyonu ve hafızayı güçlendirip, sinir sistemini sakinleştiriyor.

Enfeksiyon – içerdiği sitrik asit nedeniyle, enfeksiyonlarla savaşmada yardımcı

Soğuk algınlığı ve öksürük – bir bardak sıcak suya balla birlikte eklenip, karıştırıldığında nezle ve griple savaşmada çok etkili.

Astım – Bir tatlı kaşığı limon suyu, bir miktar ılık suyla karıştırılıp yemeklerden önce içildiğinde, nefes alımına yardımcı oluyor.

Mide bulantısı ve araç tutması – limon suyu karıştırılmış su yudumlanarak içildiğinde, mide bulantısının azalmasını sağlıyor.

Saç bakımı – saça sürüldüğündü saçın parlamasını ve güçlenmesini sağlıyor.

Limon suyunun bu mucizelerinden faydalanmak için, sabahları güne bir bardak ılık suyun içine sıktığınız yarım limon suyu ile başlayın. 

0
pixel Taze limon suyunun faydaları Nelerdir0
  
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar