Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:26

uzun sa%C3%A7 bak%C4%B1m%C4%B1 Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır
uzun saç bakımı

uzun saç bakımı nasıl yapılır?uzun saç bakımı bayan.uzun saçlar için doğal bakım .uzun dalgalı saç bakımı.uzun saç için bakım ürünleri seçerken nelere dikkat edilir.uzun saç bakım maskeleri hazırlama.uzun saçın bakımı nasıl olmalı gibi soruların cevabını bulacaksınız.

Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzun saçların sadece yıkanıp kurutulması bile kısa veya orta uzunluktaki saçlara göre daha zordur, zira daha çok zaman alır. Saçın mükemmel bir şekilde durulanması son derecede önemlidir ve uzun saç bakımı çerçevesinde durulama konusunda daha titiz davranmak gerekir. Öte yandan saçlar uzadıkça incelir, hassaslaşır, uçlardaki çatallanma durumu artar. Saçlarınız parlak ve canlı görünmedikten sonra onları uzatmanızın pek bir anlamı yoktur. Hem uzun, hem de iyi görünen saçlar istiyorsanız bunu sağlamak için emek vermeniz gerekiyor. Örneğin belli aralıklarla kırıkları aldırmalısınız. Belki yavaş uzayan saçlarınız var ve onlara kıyamıyorsunuz ama aynı zamanda onların mükemmel görünmesini de istiyorsanız bunu yapmanız gerekiyor.

Uzun saçlar kırılmaya yatkın olur dedik fakat bunun minimum seviyede olması için yapabileceğiniz şeyler var. Uzun saçlarınızı fırçalamaktan kaçınmalı, onlara parmaklarınızla veya geniş dişli bir tarakla şekil vermelisiniz. Bu sırada hareketleriniz nazik olmalı. Doğal saç bakım yöntemlerini araştırın; Hint yağı, argan yağı, jojoba yağı, badem yağı ve susam yağı gibi doğal yağlar saçlarınızı besleyecek ve nemlendirecektir. Uzun saç bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de saçları bağlamakla ilgili; saçlarınızı çok tepeden, çok sıkı bağlamamalı ve kaliteli bantlar veya lastik tokalar kullanmalısınız. Saçlarınızı çok sıkı örmekten ve örülmüş veya atkuyruğu yapılmış saçlarla uyumaktan da kaçınmalısınız. Saten veya ipek yastık kılıflarını tercih edin, pamuk olanlar özellikle uykudaki dönmeler sırasında saçların kırılmasına yol açabilirler.

0
pixel Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar