Uzun Saçlar İçin Özel Bakım

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:59

Uzun Saç Bakımı

Bayanlar her zaman için uzun ve hacimli saçlarının olmasını isterler. Bunun içinde türlü bakım ve kimyasalları saçlarına sürerek uzatmaya çalışırlar. Fakat uzun saç bakımı ciddi zor bir işlemdir. Saç yıkamasından tutunda kurutmasına kadar her konuda daha çok özen göstermeniz gerekecektir.

Uzun saç bakımı zorluğundan dolayı çoğu zaman bayanlarımız daha kısa ve pratik kesimli saç modellerine yönelmektedirler. Oysa biraz dikkat ve özenle uzun saçlarınızın bakımını da rahatlıkla yapabilirsiniz.

Öncelikle saç yıkama işlemi çok önemlidir. Bu işlemi yaparken saçlarınızı hırpalamadan aksine onlara masaj yaparak bu işlemi tamamlamalısınız. Saç köklerine yıkama esnasından yapacağınız hafif bir masaj kan dolaşımını hızlandıracaktır ve buda saçınızın daha güzel beslenmesine imkan sağlayacaktır. Uzun saçların taraması zor olduğu için mutlaka bakım kremi kullanmalısınız. Yıkama işleminden sonra bakım kremi sürünüz. Sonrasında da saç kurutma işlemine geçeceksiniz. Saç kurutma makinesini asla çok ıslak saça uygulamayın. Bu saçlarınızın daha çok kırılıp, dökülmesine yol açacaktır. Saç kurutma makinesini saçınıza uygularken en az 30 santimlik bir açıdan tutmalısınız. Bu sayede saçınıza çok büyük zararlar vermeyecektir.

uzun sa%C3%A7 bak%C4%B1m%C4%B1 Uzun Saçlar İçin Özel Bakım
uzun saç bakımı

Doğru tarama şekilleri de uzun saçta çok önemlidir. İlk olarak yumuşak uçlu saçı yormayan taraklar tercih etmelisiniz. Saçı tarama işlemine geçmeden önce elinizle havalandırın ve yapışıklıkları bu şekilde açın. Tararken de çok yumuşak şekilde tarayınız.

Saça şekil veren ürünler; jöle, sprey ve biryantin gibi… Bu tarz ürünler saça büyük zararlar verirler. Tamamen kimyasal olan bu ürünler saçın incelmesine ve zamanla kopmasına yol açarlar. Bu tarz ürünleri kullanırken daha dikkatli olunuz. Hatta mümkünse bu tarz ürünleri saçınıza hiç sürmeyiniz.

Deniz sezonunda da saçınıza mutlaka bone takınız. Bu sayede tuzlu ve güneşin zararlı etkilerinden saçınızı korumuş olacaksınız.

0
pixel Uzun Saçlar İçin Özel Bakım0
  
Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar