Yağlı Ciltler için Doğal Maske Tarifleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:30

Yağlı Ciltler için Doğal Maske Tarifleri

y 274x300 Yağlı Ciltler için Doğal Maske Tarifleri

 

10-15 gün arayla uygulayabileceğiniz ballı, sütlü bir yağlı ciltler için doğal maske tarifi sayesinde cildinizin yağ salgısının dengelenmesini sağlayabilir ve fazla yağlanmadan dolayı oluşacak sivilcelerin önünü kesebilirsiniz. Bu maske için bir fincanın içine birer kaşık balla limon suyu koyun ve sonra da bir parça süt ekleyin. Sütü öyle bir ayarlamalısınız ki kıvamın koyuluğu bozulmamalı. Bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza yayın, biraz kurumasını bekleyin ve nemli bir süngerle silerek temizleyin.

Patates maskesi ayda bir kere hazırlayabileceğiniz bir maskedir cildinizin yağlılığından kaynaklanan sıkıntılarınızı azaltır. Bu maske için haşlayıp güzelce ezdiğiniz bir patatesin üstüne 1 su bardağı sütle 1 yumurta sarısını ekleyin ve iyice karışmalarını sağlayın. Karışımı ocakta biraz ısıttıktan sonra ılık haldeyken yüzünüze sürün. 20 dakika sonra yüzünüzü önce sıcak, sonra soğuk suyla yıkayın.

Yağlı ciltler için doğal maske uygulamalarından biri de kil maskesidir. Kil maskesi için önce 2 çorba kaşığı mayayı 2 tatlı kaşığı ılık suyun içinde eritmeniz gerekiyor. Eritilmiş mayayı 1 tatlı kaşığı tozşekerle karıştırın, daha sonra 3 çorba kaşığı da kil ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Karışım koyu bir kıvam alana kadar karıştırmalısınız. Maskeyi 15 dakika oda sıcaklığında beklettikten sonra yüzünüze sürün, yarım saat sonra da ılık suyla temizleyin.

y2 Yağlı Ciltler için Doğal Maske Tarifleri

Yağ oranını dengeleyen ve aknelerden kurtulmak konusunda katkısı olan bir maske de şöyle hazırlanıyor: Blenderdan geçirdiğiniz 1 adet kayısıyı 1 yemek kaşığı yoğurt ve yarım çay kaşığı kille karıştırın. Yüzünüzün göz çevresi dışındaki her yerine sürün ve 20 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın. Haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz.

+1
pixel Yağlı Ciltler için Doğal Maske Tarifleri0
  
Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar