Yağlı Saç Bakımı İncelikleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:17

Yağlı Saç Bakımı İncelikleri

İnsanlar farklı farklı saç tipleri ve bunlara uyguladıkları türlü çeşit bakımları vardır. En zor saç tipide Yağlı saç bakımı olarak söylenebilir. Çünkü yağlı saçların temizliği de kullanımı da çok zordur. Bir kere yağlı saçlar çok çabuk kirlenir ve yağlanır. Temizliğine gelecek olursak yağlı saçları temizlemek için diğer saç tiplerinden biraz daha fazla şampuan harcamak zorunda kalırsınız. Saçı arındırmak ve temizlemek diğer saçlara göre daha zordur.

Yağlı saçlarından kurtulmak istiyorsanız öncelikle saç derinizi yağdan arındırmalısınız. Bunu sağlamak için de doğal kil maskelerinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

ly2 300x225 Yağlı Saç Bakımı İncelikleri

Saçın yağ dengesini düzenlemek ve daha parlak bir görünüm kazandırmak için farklı araçlardan faydalanabilirsiniz. Banyo sonunda son durulama suyuna 1 çay bardağı elma sirkesi katın ve bununla saçınızı durulayın. Bu işlemi bir süre devam ettirmeniz takdirinde saçınızın nasıl canlandığına ve parlaklık kazandığına inanamayacaksınız. Bu işlem aynı zaman da saçınızım yağ dengesini de sağlayacaktır. Eskisi kadar yağlanmadığını ve daha hacimli gözüktüğünü göreceksiniz.

Bu konuda size bir diğer önerimizde duruluma suyunda limon kullanmanız. Öncelikle bir limonu ince rendelenmiş kabuğu alınır. 1 Tatlı kaşığı ince kıyılmış ıhlamurla bu limon kabukları birlikte kaynar suya atılır ve demlenmeye bırakılır. Demlenince ateşten alın ve soğumaya bırakın. Kabuğunu soyduğunuz limonu da içine sıkarak karışımı tamamlayın. Sonra bu karışımı ya bir kavanoza ya da cam bir şişeye doldurarak 2 gün karanlık bir yerde bekletiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışım durulama suyuna ilave edilir ve en son durulamada 1 bardak bu karışımdan ilave edilerek saçlar durulanır. Kısa bir zaman sonra yağlı saçlarınızda ki değişime siz bile inanamayacaksınız.

0
pixel Yağlı Saç Bakımı İncelikleri0
  
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir