Yağlı Saç Bakımı ve Şekillendirme Sırları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:43

ly2 300x225 Yağlı Saç Bakımı ve Şekillendirme Sırları

Parlak saçlarınız bir anda yağlanıverdi. Ya da boyattınız ve cansızlaştı. Ne kadar köpük, jöle, krem denerseniz dene­yin aynanın karşısında ne kadar vakit geçirirseniz geçirin bir türlü saçlarınıza söz geçiremiyorsunuz. Çünkü metabolizma hız değişiyor ve dolayısıyla saç yapınız da değişikliğe uğruyor.

Hacimli saçlar

Saçlarınıza daha fazla hacim kazandırmak için normal işlemin tam tersini uygulayın: Önce krem sürün sonra şampuan.

YAĞLI SAÇ DİPLERİ

Eşit miktarda alkolsüz tonik ile suyu spreyli bir şişenin içinde karıştırarak saç dipleri­nize sıkın ve fon makinesiyle kurutun.

YAĞLI SAÇLAR

Çay ağacı yağı şampuanı, saçların dengesini sağlamakta oldukça yardımcıdır. Az mik­tarda çay ağacı yağını da her zaman kullandı­ğınız şampuanınıza karıştırabilirsiniz.

ÇOK YAĞLI SAÇ KÖKLERİ

Yarım çay kaşığı bebek pudrası ya da mısır nişastasıyla saç diplerinize masaj Sonra başınızı öne eğerek elinizle köklerinden kabartın. (Sarışınsanız, bu iki madde saçlarınızla çok iyi uyum sağlayacak.Kahverengi saçlarınız varsa bebek pudrası ve nişasta yerine bronzlaştırıcı pudraları ter­cih edin.)

SAÇLARINIZIN YAĞLANMASINI ÖNLEYİN

Yağlı saçlar için formüle edilmiş günlük bir şampuan kullanın. Fakat kafa derinize masaj yapmak yerine parmaklarınızın iç kısımları ile başınıza bastırın.Tararken de aynı kural geçerli, eğer kafa derinizi çok sert ova­larsanız bezlerin daha fazla yağ üretmelerine yol açarsınız.

ANİDEN YAĞLANAN SAÇLAR

Son zamanlarda yağlanan ya da kepeklenen saçlarınız için özel bir şampuan kullanmaya başladıysanız hemen bırakın. Bu tür ürünler kafa derinizi fazlaca kurutarak yağ bezlerinin yağ üretmeye başlamasına ve daha yağlı saçlara sahip olmanıza yol açar. Şampuandan sonra, demlenmiş ve ılıtılmış nane çayını saçlarınıza uygulayın, durulamadan bırakın ve saçlarınıza her zamanki gibi şekil verin.

0
pixel Yağlı Saç Bakımı ve Şekillendirme Sırları0
  
Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar