Yaşlanma Nasıl Yavaşlar?AntiAging Dosyası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:30

Yaşlanma Nasıl Yavaşlar?AntiAging Dosyası

ya%C5%9Flanma kar%C5%9F%C4%B1t%C4%B1 bitkisel tarif Yaşlanma Nasıl Yavaşlar?AntiAging DosyasıSon yıllarda, özellikle şehir hayatındaki aşırı yoğunluk, stres, hava kirliliği, yiyecek kalitesinin bozulması gibi pek çok nedenden dolayı yaşlanma ve yıpranma çok artmıştır. Her ne kadar tıp teknolojisin­de çok büyük ilerlemeler olduysa da, insanın ömründe ve tıbbî ya­şam kalitesinde, teknolojideki İlerlemeler kadar artış olmamıştır. Bu nedenle, kişinin kendisini daha iyi tanıması ve henüz hastalıklar oluşmadan kendine iyi bakması çok akıllıca olur. Son zamanların gözde ifadesiyle antiaging veya esas tabiriyle doğal ve uzun yaşamın sırları bizzat doğanın kendisinde gizlidir. Burada tek yapmamız ge­reken bir seçim yapmaktır. Seçiminiz iki şekilde olabilir. Birincisi normal kader enerji akışı içerisinde kalmak ve her gelen sağlık deneyimine razı olmaktır. İkinci secimse normal kader enerji akışı içinde kozmik sistemden izin alarak aynı sağlık kaderi programımızı daha az hatalı ve daha verimli bir programda icra etmektir. Eğer daha sağ­lıklı olma ve daha geç yaşlanmayla ilgili bir seçim yaptıysak, o za­man bu bölümün size katkısı olabilir.

Her şeyden önce şunu belirtmek isterim ki, estetik ve kozmetik olan yüz germe, botoks, dolgu enjeksiyonları gibi uygulamalar aslında gerçek anlamda antiaging olmayıp daha yaşlı bir görünümün sadece cilalanmış halidir. Bedeni olduğu kadar, ruhu da genç ve diri tutma­yı amaç edinmemiş bir antiaging programı tam anlamıyla başarılı sa­yılamaz.

 

 

Growth hormone (büyüme hormonu)

Son yıllarda antiaging ile ilgili en çok kullanılan maddelerin başında büyüme hormonu gelmektedir. Bü­yüme hormonunun kimyasal preparatiarını bilinçsizce kullanmak bazı sakıncalara yol açabilir. Örneğin, vücutta uyuyan tümörleri harekete ge­çirebilir ya da büyütebilir. Daha doğal olan diğer büyüme hormonu sal-gılatıcıları ise direkt hormon vermek yerine, bu hormonun vücuttan sal­gılanmasına yardımcı olarak büyüme hormonu düzeyini artırabilirler. Genelde doğal olanların tercih edilmesi daha akıllıca görülmektedir.

Bitkisel takviyeler

Growth hormone releaser (büyüme hormonu salgılatıcısı), an poleni, arısütü, chlorella, üzüm çekirdeği özü, coenzyme Q-10, amrit kalas, kefir, A, E, C vitaminleri, bakır, alfa lipoik asit, çinko, selenyum, ginkgo biloba, B vitaminleri folik asit, ginseng ve aloe vera genelde uzun ömrü desteklemeye yardımcıdır.

Bİtkİ çayları

Kombu çayı, yeşil çay, adaçayı, yüksek dağlarda yetişen özel ve yöresel bitki çayları ve genelde tropikal bitki çayları yararlıdır. Baharatlar; biberiye, zencefil, zerdeçal, mercanköşk, dereotu ve fesle­ğen faydalı baharatlardandır. Ayrıca yüksek ve temiz dağlarda yetişen genelde yeşil renkli baharatlarda, özellikle dağ kekiği de şifalıdır.

Genel olarak dikkat edilmesi gerekenler

Daha sağlıklı bir yaşam için mümkün olduğunca vejetaryenliğe yakın bir diyet seçilmelidir. Özellik­le kırmızı et seçiminde dikkatli olmak gerekir; sunî beslenmiş ve mut­suz hayvanların etleri yenmezse iyi olur. Mümkün olduğunca organik yetişmiş ve mevsimdeki gıdalara ağırlık vermek, turfanda ve hormonlu sebze, meyve ve konservelerden uzak durmak, mikrodalga fırınları pi­şirmede değil, sadece ısıtmada kullanmak, akşam çok geç ve ağır yeme­mek büyüme hormonu düzeyini olumlu etkiler.
Ayrıca hareketsiz kalmamak, düzenli egzersiz yapmak, beyaz un ve be­yaz şekeri azaltmak, stresi aşırı biriktirmeden atmaya çalışmak, sağlam bir ruhsal inanca sahip olmak, mümkün olduğunca temiz hava ve oksi­jen almak, bol ılık su, kaynak suyu ve madensuyu içmek, düzenli uyu­mak, düzenli saç, kıl, tırnak temizliği yapmak, bol kahkaha atmak, gül­mek, rahatlatıcı masajlar ve bakımlar yaptırmak, yaşa ve cinsiyete göre düzenli vitamin, antioksidan ve destekleyiciler kullanmak bu konuda ilk akla gelenlerdir. Tabiî ki kişinin genetik mirası da bu konuda çok önem­lidir. Bazı ırklar çok erken yaşlanırken, bazı ırklar da, çok doğru yaşamasalar da çok erken yaşlanmayabilirler. Fazla kilonun ve şişmanlığın ne kadar hızlı bir yıpranma ve yaşlanma etkeni olduğunu, kalbi, damar­ları nasıl hızlı yıprandırdığmı söylemeye gerek bile yok. Düzenli ve sağ­lıklı cinsel ilişkinin de ömrü uzattığı bilinen bir gerçektir.

0
pixel Yaşlanma Nasıl Yavaşlar?AntiAging Dosyası0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar