Yaz Sonrası Cilt Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:04

Yaz Sonrası Cilt Bakımı

Cilt, insanın en değerli giysisi olarak bilinmektedir. Bu sebepten ötürü cildimizin bakımını hiçbir zaman aksatmamamız gerekmektedir. Cilt için çeşitli zaman aralıklarında çok farklı cilt bakımları gerekebilir. Yaz sezonunun yavaş yavaş bitmeye başladığı ve artık kışa gireceğimiz bu zamanlarda, yaz sonrası cilt bakımı nasıl olmalıdır, gibisinden sorular birçoğumuzun aklını kurcalamaya başladı bile.

 

 

 

c vitamini maskeleri 213x300 Yaz Sonrası Cilt Bakımı

 

Yaz boyunca güneş ışınlarına maruz kalmamızın yanında cildimiz, havuz ve deniz sularından da olumsuz olarak etkilenebilmektedir. Uzmanlar, özellikle de güneş ışınlarının sebep olduğu bronzlaşmanın cildi yaşlandırdığını dile getiriyorlar.

 

Yaz aylarında çeşitli sebeplerden dolayı cildimizin maruz kaldığı zararları en aza indirmek ve kışın soğuğuna karşı cildimizi hazırlamak için bir takım önlemler almak mümkün. Bu yüzden de uzmanlar, yazın olumsuz etkilerinden korunmak için, vitamin içerikli nemlendiricileri öneriyorlar. Vitamin içeren nemlendiriciler, hücreleri canlandırarak cildin ihtiyacı olan kolajen üretimini arttırdığı söyleniyor.

 

 

pratik cilt bak%C4%B1m maskesi tarifleri Yaz Sonrası Cilt Bakımı

Denizin tuzlu suyundan olumsuz olarak etkilenen cildimiz için, deniz sezonu kapanır kapanmaz yapılacak ilk işlerden birisi de hiç şüphesiz cildimizi yenilemek olmalıdır. Yapacağınız keseleme veya peeling gibi işlemler ile ölü derinizi vücudunuzdan atarak yepyeni bir cilt ile kışa merhaba diyebilirsiniz.

Öte yandan yaz boyunca giydiğimiz açık ayakkabılar ve terliklerin sebebiyet verdiği nasırlaşmalar sonucunda ayak derimiz, bu durumdan olumsuz anlamda nasibini almaktadır. Bunun önüne geçebilmek için ise, ayak bakımı için kullanacağınız özel ürünler sizin kurtarıcınız olacaktır.

Kimilerinin cildi çok hassastır. Yaz ayları boyunca güneş ışınlarına maruz kalınması sonucunda cildi hassas olan insanların vücudunda lekeler oluşabilmektedir. Lekeler için özel olarak üretilmiş beyazlatıcı kremler sayesinde, gözle görülür lekelerin dışarıya kötü görüntü vermesini engelleyebilirsiniz.

+1
pixel Yaz Sonrası Cilt Bakımı0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar