Yıpranmış Saçlar için Özel Bakım

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:55

Yıpranmış Saçlar için Özel Bakım

Bir bayanın saçının yıpranması için bir kere kuaföre adım atması yeterli olacaktır. Çünkü her kuaföre gidişimizde saçımıza uygulanan türlü kimyasallar, saçımızı matlaştırır ve yıpratır. Bazen kuaföre bile gitmemize gerek kalmaz. Evde kendi yapmış olduğumuz boyalar ve kimyasallar yüzünden de saçlarımız yıpranır.

 

Özellikle çalışan bayanların hemen hemen her gün saçlarına çektirmiş oldukları fönler de saçı çok çabuk deforme eder. Birde yine kuaförde yaptırdığımız özel saç bakımı kürleri. Bu kürlerde de çok fazla kimyasal kullanıldığı için saça faydadan çok zarar vermektedir.

Bayanların bir diğer yanlışı da yanlış şampuan ve saç kremi kullanımı. Bunlarda saça uygulanan en basit kimyasallar olarak saçın yıpranmasında etkili olan faktörlerden bir tanesidir. Yine bunların yanında kullanmış olduğumuz saç şekillendiriciler jöle ve saç spreyi de saçımızın yıpranmasına yol açan etmenlerdir.

Saçımız bu kadar hassas ve kolay yıpranan bir yapıya sahipken saçımıza iyi gelecek saç bakımı kürleri de yok değildir. Öncelikle yıpranan saçlarınızı toparlamak için nemlendirici krem vb ürünleri kullanınız. Sonrasında ise evde yapabileceğiniz çok basit bir yıpranmış saç bakımı ile saçınızı toparlayabilirsiniz.

Y%C4%B1pranm%C4%B1%C5%9F Sa%C3%A7lara Bak%C4%B1m 300x104 Yıpranmış Saçlar için Özel Bakım

Pratik Saç Maskesi:

Malzemeler: 1 Fincan Zeytinyağı, 1 Fincan badem yağı ve 1 yumurtanın Sarısı

Uygulama: Bu malzemelerin hepsini birbirine karıştırarak güzelce çırpın. Sonra bu karışımı saç köklerine ve uçlarına iyice masaj yaparak yediriniz. Bu karışım tam tamına 2 saat saçınızda beklemelidir. Bir boneden yardım alabilirsiniz.  2 saatin sonunda önce soğuk su ile saçınızı şampuansın akıtın. Sonrada ılık su ile şampuan eşliğinde yıkayın ve temizleyin. Bu bakımı haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

0
pixel Yıpranmış Saçlar için Özel Bakım0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar