Yüz Tipinize Göre Makyaj Hileleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:35

Kadınlar her zaman olanı değiştirmek adına bazı küçük hilelere başvururlar; gözlen daha büyük göstermek, dudakların dolgun durmasını sağlamak, daha küçük bir burun, çıkık elmacık kemikleri ve pürüzsüz bir cilt görüntüsü yaratmak gibi.

Hiçbir şey doğal ve sağlıklı bir ciltten daha güzel olamaz ancak dürüst olmamız gerekirse bazen ufak tefek hilelere ihtiya­cımız olabilir. Bu bölümde görüntümüzde istediğimiz oynamaları yapabileceğimiz ufak tefek hileler öğreneceksiniz.

YUVARLAK YÜZLER

Kavisli kaşlar yüzünüzün daha az yuvarlak görünmesini sağlayacaktır. Bir kalemi bur­nunuzun kenarına paralel şekilde tutarak kaşı­nızın başlangıç noktasını belirleyin. Kaşınızın en yüksek bölgesini yani eğimin başlayacağı yeri belirlemek için kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasına paralel tutarak işaretleyin. Bitiş noktasını belirlemek içinse, kalemi gözünüzün dış köşesinden kaşınıza diyagonal tutun. Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktaları birleştirerek kaş şeklinizi oluşturun. Daha sonra cımbız yar­dımıyla işaretin üzerinden kaşlarınızı alın.

İNCE UZUN YÜZLER

Eğer Sarah Jessica Parker’mki gibi uzun ve ince bir yüze sahipseniz allığınızı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine uygulamalısı­nız. Yanaklarınızın kenarlarına doğru uygular­sanız daha da uzun bir yüze sahip olursunuz.

KÖŞELİ YÜZLER

Köşeli bir yüze sahip olan kadınlar ifadelerini yumuşatmak için elmacık kemiklerine sürdükleri allıkları şakaklarına kadar dağıtma­lıdırlar.

GENİŞ YÜZLER

Sadece elmacık kemiklerinin üzerine allık uygulanıp burun kısmına fazla yanaşılmamalıdır. Yine aynı şekilde çok fazla kulaklara doğru girilmemelidir çünkü bu işlem yüzü­nüzü daha da geniş gösterecektir.

KATLI ÇENE

Bu, üzerinde bir süre çalışmanız gereken bir hiledir. Sarkmış gerdanınızdan kurtulmak istiyorsanız pembe-kahve tonlarında bir allığı çenenizden kulak memelerinize doğru yayacak şekilde sürmeniz ve tam çene bölgenizin üze­rine de açık bir pudra uygulamanız gerekmek­tedir. Daha sonra bu sürdüklerinizi yavaş ve güzel bir biçimde birbirine yedirmelisiniz.

İNCE ÇİZGİLER

Özellikle ince çizgileri gizlemek için en etkili yöntem, içinde ışığı yansıtan mad­deler bulunan kozmetik ürünler kullanmaktır.

DERİN ÇİZGİLER

Bir sabah kalktınız ve alnınız, burun kenar­ları ve dudak bölgesindeki kırışıklarınızın her zamankinden daha derin olduğunu gör­dünüz. Kırk yaş üzeri modellerin ve ünlülerin başvurdukları yöntemi uygulayın: kırışık dol­durucu kozmetik ürünleri kullanın.

GENİŞ ALIN

Geniş bir alnı dar gösterebilmek için mat görünümlü bronzlaştırıcı bir pudra ya da fondöten ile cilt renginizden daha koyu bir allık alın ve bunu saç çizginiz boyunca sürün. İyice yedirerek saçlarınıza doğru uygulayın.

AŞIRI ÇIKIK ELMACIK KEMİKLERİ

Bu tip elmacık kemiklerini saklamak için öncelikle yukarıya, daha sonra da kulak­lara doğru süreceğiniz allığınızı yukarı-aşağı hareketlerle iyice yayın.

0
pixel Yüz Tipinize Göre Makyaj Hileleri0
  
Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar